Atrakcje latem

WIERCHOMLA LATEM

agroturystyka_wierchomla_lato

Duży plac z huśtawkami, altaną i grillem

Błogi spokój i wypoczynek na świeżym powietrzu to nie jedyne zalety Naszej Gazdówki. Dla dzieci posiadamy bezpieczny ogrodzony plac z huśtawkami, piaskownicą oraz przyjaznymi zwierzątkami a dla dorosłych altanę z grillem i miejscem na ognisko aby spokojnie odpocząć i czerpać radość z życia.

10ha łąk i lasów Naszej Gazdówki

Oprócz placu przy gospodarstwie mają Państwo do dyspozycji całe wzgórze łąk i lasów do spacerów. Na samym szczycie dla wytrwałych huśtawka, na której możecie podziwiać widoki całej doliny.

agroturystyka_wierchomla_gory_lato
wierchomla_gory_lato

Szlaki turystyczne

Bliskie położenie szlaków turystycznych czyni Naszą Gazdówkę najlepszym miejscem wypadowym. Szlaki o różnej trudności, platformy i wieże widokowe oraz bacówki pomogą odkryć piękno Beskidu Sądeckiego.

Wyciąg narciarski Dwie Doliny Wierchomla-Muszyna

W zimie szusowanie na śniegu a w letnim sezonie Stacja Narciarska zamienia się w raj dla rowerzystów i turystów. Zieleń rozpościerająca się na wzgórzach… piękny widok z krzesełka na wyciągu.

wyciag_narciarski_wierchomla_lato
bacowka_wierchomla_lato

Bacówki i schroniska

Na każdym szlaku jest położona bacówka oraz schronisko. Najbliżej Naszej Gazdówki jest położona Bacówka nad Wierchomlą, tuż obok wyciągu narciarskiego. Dla bardziej wymagających polecam trasy na Łabowską Halę, Jaworzynę Krynicką oraz Obidzę.

Kompleks basenów otwartych

Jak słońce dopieka to należy wskoczyć do wody. Kompleks basenów otwartych na Radwanowie i w Muszynie to idealne miejsca na przetrwanie upalnego lata i zarazem świetna frajda dla dzieci.

baseny_otwarte_piwniczna
boisko_sportowe_wierchomla

Boisko sportowe ORLIK

Dla lubiących aktywność niedaleko jest położone boisko sportowe do piłki nożnej i siatkówki.

Spływ łodziami Doliną Popradu

Odkryj piękno Doliny Popradu przepływając wzdłuż rzeki. Do dyspozycji są tratwy bądź kajaki. W pobliskim hotelu można wypożyczyć SUPy.

splyw_dolina_popradu_wierchomla
cerkiew_wierchomla

Cerkwie łemkowskie

Zabytkowe cerkwie na szlaku drewnianej architektury od Wierchomli poprzez Milik, Szczawnik, Muszynę do Krynicy Zdrój. Na początku trasy cerkiew łemkowska jako kościół parafialny.

Ściana wspinaczkowa

Adrenalina dla wszystkich, ścianka na wysokość ponad 15 metrów. Zróżnicowane tory, dla zaawansowanych jak i dla tych początkujących.

scianka_wspinaczkowa_piwniczna
grzyby_agroturystyka_wierchomla

Raj dla grzybiarzy

W pobliskich lasach zawsze występuję wysyp grzybów. Zapaleni grzybiarze mogą zbierać borowiki szlachetne oraz rydze, które można usmażyć na maśle i ze smakiem zjeść.

Park linowy Ablandia

Ktoś ma ochotę oderwać się od ziemi i powspinać się pośród drzew? Park linowy jest w sam raz dla małych i dużych.

park_linowy_rytro

zima wiosna lato jesień